logo


Start Start
Parafia Potok Górny
2013/2014

Bóg zapłać za liczną obecność i przyjęcie szkaplerza podczas odpustu ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Uroczystościom przewodniczył o. Joel, który posługiwał w Leżajsku obecnie jest studentem KUL. Przybyło także wielu księży z dekanatu i dwóch rodaków.

Zdjęcia z odpustu:

Zakończył się uroczyście Rok szkolny 2013/2014 i przezywamy wakacje. Jest to czas urlopu, wypoczynku oraz ciężkiej pracy na roli. Prośmy Boga każdego dnia o błogosławieństwo. Pod koniec czerwca odbył się także Dzień kapłański w Krasnobrodzie podczas którego można było usłyszeć o nowych decyzjach personalnych w naszej diecezji.

Zdjęcia z zakończenia Roku szkolnego:

W czerwcu miały miejsce ciekawe wydarzenia z życia szkoły i parafii. Dzieci najmłodszych klas Szkoły Podstawowej z Szyszkowa uczestniczyły w wycieczce do Kazimierza Dolnego zwiedzając miejsca turystyczne i religijne. W  Rzeszowie odbył się koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" a nasza oaza zakończyła rok formacyjny przygotowując się do rekolekcji oazowych. Także uczestniczyliśmy we Mszy świętej na cmentarzu, która jest zawsze przed Uroczystością odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela patrona naszej parafii. Został poświęcony nowy nagrobek śp. ks. Więckowskiego dawnego proboszcza naszej parafii,, który powstał z inicjatywy ks. proboszcza i rady parafialnej. Przeżywaliśmy także Uroczystość Bożego Ciała i Uroczystość odpustowa na która przybyło wielu parafian i gości. 

Zdjęcia ze  spotkań i modlitw:

Zdjęcia z odpustu:

Zdjęcia z Bożego Ciała:


 

Kilkanaście osób z naszej parafii uczestniczyło w spotkaniu młodzieży w Lednicy. Na zdjęciach chrześcijańską młodzież Kościół młody i żywy. Ważne było spotkanie z Bogiem i wieloma osobami duchownymi i świeckimi. Towarzyszyła nam wielka radość i wspólnota, którą stworzyliśmy razem z parafią Chmielek. Serdeczne Bóg zapłać ks. Markowi proboszczowi z Chmielka z którym mogliśmy kolejny raz wspólnie się modlić i pielgrzymować do Lichenia i na spotkanie młodych  w Lednicy. Zachęcamy by wybrać się do tych miejsc w przyszłym roku.

Zdjęcia z Lednicy:

W sobotę 10 maja kilkanaście osób z naszej oazy uczestniczyło w "Wyprawie Otwartych Oczu". Dzieląc się chrześcijańska radością z tego wydarzenia zapraszamy młodszych parafian do współtworzenia naszej grupy oazowej. Łączy nas przyjaźń i miłość do Jezusa, który nas gromadzi we wspólnocie Ruchu Światło-Życie.

Zdjęcia z wyprawy:

We wtorek 13 Maja przeżywaliśmy Nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęliśmy kolejny cykl nabożeństw fatimskich w czasie Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w comiesięcznych nabożeństwach wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę.

Zdjęcia z nabożeństwa fatimskiego:


 

Radujemy się z kanonizacji św. Jana Pawła II, to wydarzenie miało miejsce w Rzymie na Placu św. Piotra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia. Jako świadek tych ważnych wydarzeń dzielę się radością, że mogłem tam być. Zdjęcia są także z wielu sanktuariów z Asyżu, Monte Casino, Petrelciny i San Giovani Rotondo, Padwy, Lanciano, Manopello i wielu innych miejsc. Pielgrzymi pamiętali także o wszystkich, którzy nie mogli się tam udać z różnych względów. Pamiętaliśmy o rodzinach, parafiach i wszystkich którzy potrzebowali modlitwy. Niech wstawiennictwo świętych i przykład ich świętego życia pomagają nam poznać lepiej Boga, który jest obecny w naszym życiu.

Chrystus zmartwychstał prawdziwie! Trwamy w  czasie radości paschalnej wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia Bożych darów i zawsze spotkania Zmartwychstałego Jezusa, który wzmacnia wiarę, nadzieję i miłość w tym czasie. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc  dobrej organizacji uroczystości Triduum Paschalnego i świąt wielkanocnych.

Niedziela Zmartwychstania Pańskiego:


Wielki Czwartek i Wielki Piątek:

Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień:

Zdjęcia z renowacji Misji świętych:

Przez tydzień w naszej parafii był obecny krzyż z Lednicy. Jest to drewniana kopia najstarszego krzyża wylanego z metalu znalezionego na ziemiach polskich nieopodal Gniezna. Poprzez wspólną modlitwę i Adorację przybliżaliśmy się do naszego Pana Jezusa Chrystusa, który za nas cierpi rany. Bóg zapłać wszystkim za obecność oraz scholi "Eden" za śpiew i wspólną modlitwę. "Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony"

Można się już zapisywać na spotkanie młodzieży, które odbywa się co roku w czerwcu Lednicy. Wyjazd jest planowany w dniach 6-8 czerwca koszt to 130 zł. Jest planowany nocleg, odpoczynek i wspólna modlitwa w Licheniu. Wyjazd w Piątek rano powrót w Niedziele około południa. Serdecznie zachęcamy a nasza parafia jak co roku jedzie z parafią Chmielek.

Krzyż z Lednicy w naszej parafii:

W Lutym przeżywaliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane, także świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu święci się gromnice, duże woskowe świece, których płomień rozświetla to co złe w naszym życiu. Niech orędownictwo Maryi nam wszystkim sprzyja a Jej Matczyna opieka niech chroni od wszelkiego zła  i niebezpieczeństwa.

Zdjęcia z Ofiarowania Pańskiego:


W pierwszym tygodniu feryjnym odbyła się Oaza Modlitwy dla młodzieży z naszej parafii. Były także wspólnoty z Lipin z ks. Marcelem i Krasnobrodu z ks. Tomkiem. Stworzyliśmy razem wspaniałą i radosną wspólnotę co widać na zdjęciach.

Nasza wspólna modlitwa na OM:

Nasze zabawy, praca i spotkania:

W Niedzielę rozpoczynającą ferie odbył się także Gminny Przegląd kolęd i pastorałek w GOK w Potoku Górnym. Dzieci i młodzież przygotowane przez opiekunów prezentowały talent artystyczny. Na zakończenie śpiewała schola "Eden" zachęcając także wszystkich do wspólnego wielbienia Boga tańcem. Wcześniej nasza grupa śpiewacza kolędowała w kościele filialnym w Goździe Lipińskim.

Zdjęcia z Gminnego przeglądu kolęd:


Święto Chrztu Pańskiego przypadające w Niedzielę kończy czas Bożego Narodzenia a rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku. W tradycji jednak nadal śpiewamy kolędy, radując się z narodzenia Pana Jezusa. W tym dniu schola "Eden" kolędowała zbierając ofiary materialne na rozwój grupy. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za bardzo serdeczne podejście i otwarte serce.

Niedziela Chrztu Pańskiego:

W kolejne Niedziele schola kolęduje w kaplicach. Niedziela Chrztu Pańskiego przypomina nam o chrzcie Jezusa w rzece Jordan, którego udzielił św. Jan Chrzciciel. Koncentruje także naszą uwagę na chrzest, który otrzymaliśmy i wyrażamy wdzięczność w tym dniu Bogu rodzicom i chrzestnym za postawę wiary. Zastanawiamy się także czy dar chrztu świętego nie jest przez nas zaniedbany i czy nadal z radością i nadzieją wyznajemy wiarę w Jezusa Chrystusa. Rodzicom przypominamy, że tak jak podczas chrztu świętego, który jest "bramą sakramentów" także w życiu codziennym warto swoje dzieci czy wnuki pobłogosławić. Znak obecności Jezusa Chrystusa w życiu niech wszystkim towarzyszy. W tym radosnym dniu w budynku Stowarzyszenia wspierania kultury i tradycji "Przedmieście" odbyło się spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie. Swój talent prezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej z Potoka Górnego, które pod kierownictwem nauczycieli przygotowały wspaniałe Jasełka.

Uroczystość Objawienia Pańskiego:

W Dzień pokłonu Trzech Króli, które jest dniem wolnym od pracy licznie przybyliśmy licznie, aby oddać cześć Zbawicielowi. W Objawienie Pańskie  święcone były kreda, kadzidło i woda, która zostaliśmy pokropieni. Monarchowie według tradycji przybywając do Jezusa przynieśli w darze złoto, kadzidło i mirrę(wonny balsam którym namaszczane było ciało). W naszych domach kadzidłem okadzamy mieszkanie bo dym unosi się do Boga jako nasza modlitwa a kredą znaczymy drzwi mieszkań zapisując K+M+B+2014. W tradycji to litery pochodzące od imion trzech króli jednak bardziej są to łacińskie słowa w tłumaczeniu: "Niech Chrystus błogosławi  mieszkanie". Niech błogosławieństwo Boga i rozwój wiary nieustannie w życiu towarzyszy byśmy z radością  i nadzieja oddawali chwałę Bogu jak to uczynili monarchowie.

 

W sobotę 4 stycznia 2014 roku młodzież naszej parafii miała spotkanie opłatkowe w budynku stowarzyszenia wspierania kultury i tradycji "Przedmieście".

Bóg zapłać za pomoc w organizacji spotkania paniom ze stowarzyszenia za przygotowanie kanapek i pokrojenie ciasta, które przyniosła młodzież. Także serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzicom, którzy się zaangażowali w organizację i pomoc na spotkaniu. Młodzież ukazała swoją radość wiarę w Boga i wspólnotę, którą wspólnie tworzyliśmy z parafia Lipiny. Z tej parafii obecny był także ks. Marcel i wikariusze tutejsi ks. Krzysztof i ks. Grzegorz. Jako opiekun grup młodzieżowych dziękuję wszystkim za pomoc, życzliwe podejście oraz wspaniałą zabawę i wspólnotę, którą stworzyliśmy. Szczęść Boże w Nowym Roku Anno Domini 2014! Wszyscy kochajmy Jezusa i starajmy się poznawać i kochać Boga.

 

Święta Narodzenia Pańskiego 2013:

Zakończył się już okres Narodzenia Pańskiego. Śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem i radujemy się z przyjścia Zbawiciela.  W tym czasie oprócz naszych domów porządkujemy szczególnie nasze serca, aby z radością przyjąć Jezusa, który przychodzi na świat jako zapowiedziany Mesjasz. Wigilia to czas wieczornego spotkania rodzinnego. Słyszymy wtedy w Ewangelii o tym jak pasterze pospieszyli do Betlejem. Udajemy się razem z nimi by cieszyć się z przyjścia Pana. W I dniu świąt słyszymy, że Słowo stało się Ciałem i zamieszkało miedzy nami. Bóg jest Słowem, które przychodzi na świat i Boga należy do życia przyjmować. II Dzień świętowania jest poświęcony pierwszemu męczennikowi diakonowi Szczepanowi. Słyszymy o męczeństwie i widzimy, że wśród radości Narodzenia Pańskiego można także zauważyć cierpienie, które ma wielki sens jednak jednocześnie jest trudne do przyjęcia. W tych świątecznych dniach stajemy się lepsi i radujmy się z naszych rodzin i przyjaciół, aby także z wielka radością wejść w Nowy Rok, który zaczynamy.


 
Jesień 2013

PIELGRZYMKA DO WŁOCH NA KANONIZACJĘ BŁ. PAPIEŻA JANA PAWŁA II I JANA XXIII:

Zbierane są zapisy na pielgrzymkę do Włoch na kanonizację błogosławionego Jana Pawła II I Jana XXIII. Wyjazd organizuje ks. Łukasz z Obszy. Pielgrzymka jest w dniach: 25 IV- 2V 2014 rok. Koszt pielgrzymki to 1580 zł są zagwarantowane noclegi posiłki i miejsca wstępu. Zwiedzane będą miasta: Asyż w którym żyli św. Franciszek i św. Klara, Watykan tam uczestnictwo w kanonizacji, San Giovani Rotondo miejsce życia działalności i śmierci św. Ojca Pio,  Monte Cassino i Pietrelcina, Lanciano, Loreto i Padwa. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tak ważnych wydarzeniach chrześcijańskiego życia.

W czwartek 19 grudnia tego roku minęło 70 lat od pacyfikacji Potoka Górnego. Podczas tych smutnych grudniowych dni 1943 roku zginęło kilkanaście osób oraz proboszcz parafii ks. Błażej Nowosad. Ważne, że społeczność naszej Gminy i Parafii pamięta o tych smutnych chwilach ofiarując za pomordowanych modlitwę. W dniu rocznicy pacyfikacji w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje adwentowe i przed Eucharystią uczniowie z nauczycielami i księdzem złożyli wieńce i odmówili modlitwę na cmentarzu w intencji pomordowanych. Po Mszy świętej można było zobaczyć uroczystą akademię przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada z Szyszkowa. Warto byśmy pamiętali o Słudze Bożym ks. Błażeju Nowosadzie, którego proces beatyfikacyjny trwa oraz o wszystkich pomordowanych ofiarując im pamięć i serdeczną modlitwę. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym a nasz patron o którego beatyfikację się modlimy niech wstawia się za nami u Boga.

Zdjęcia z 70 rocznicy pacyfikacji:

W pierwszą sobotę grudnia kilkanaście osób z naszej parafii uczestniczyło w Święcie patronalnym Ruchu Światło-Życie w katedrze zamojskiej. W tym dniu uczestnicy rekolekcji wakacyjnych I stopnia wstąpili na drogę deuterokatechumenatu, czyli poznawania daru chrztu świętego. Podczas specjalnego nabożeństwa uczestniczyli w modlitwie, liturgii Słowa oraz otrzymali błogosławieństwo i znak oazy tzw. "foskę". Wielką radością jest fakt, że z naszej parafii do tego nabożeństwa przystąpiło sześć osób oraz nasz kleryk Michał, który przybył do Zamościa razem z kolegami klerykami i wychowawcami. Serdecznie wszystkim gratulujemy i wspieramy modlitwą, aby radośnie wspierali oazę w naszej parafii.

Zdjęcia ze święta Ruchu Światło-Życie:

Spotkanie młodzieżowe przed Adwentem:

W sobotę przed wspomnieniem św. Andrzeja w budynku stowarzyszenia "Przedmieście" w Potoku Górnym odbyło się spotkanie dla młodzieży z naszej parafii  i zaproszonych gości. Jest to jednocześnie zachęta, aby uczestniczyć w spotkaniach grupy Ruchu "Światło-Życie". Nasza młodzież pokazała że umie się bawić radośnie ukazując różnego rodzaju wspólnotowe tańce, których nauczyli się na rekolekcjach oazowych. Tańce były prezentowane, także na forum szkolnym tam też były dodatkowo ćwiczone i prezentowane. Na naszej zabawie można było zobaczyć te tańce a tym bardziej w nich uczestniczyć. Jak łatwo można było zauważyć młodzież szybko się nauczyła i na kolejne spotkanie tym razem opłatkowe w styczniu trzeba będzie dołożyć kilka nowych propozycji. Szczególnie dziękujemy rodzicom i paniom ze stowarzyszenia "Przedmieście" za przygotowanie kanapek i pokrojenie ciasta, które przyniosła młodzież. Dziękujemy za obecność także kapłanom z Lipin i Księżpola, którzy przybyli razem z młodzieżą. Stworzyliśmy wspaniałą wspólnotę ukazując chrześcijańską radość przygotowując się do Adwentu, który rozpoczynamy.

Zdjęcia ze spotkania młodzieżowego:

W Listopadzie pamiętamy o naszych zmarłych szczególnie ofiarując za nich nasze modlitwy. Także w tym czasie o swoim patronie pamięta Gimnazjum, które przeżywało Dzień Patrona Szkoły 15 Listopada. Najpierw wszyscy nauczyciele i uczniowie udali się do kościoła parafialnego i uczestniczyli w Eucharystii prosząc o beatyfikację patrona i wzywając Jego orędownictwa jednocześnie prosząc o potrzebne łaski w zdobywaniu wiedzy  i talentów. Eucharystię uświetnił śpiew scholi "Eden" zaś oprawę liturgiczną przygotowana przez młodzież. Był obecny poczet sztandarowy a po Eucharystii wszyscy udali się na cmentarz parafialny, aby pomodlić się przy grobie patrona, kapłana męczennika Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada.

Zdjęcia z Dnia Patrona Gimnazjum:

W grudniu 1943 roku ówczesny proboszcz parafii zginął broniąc swoich parafian nie wydając nikogo oprawcom. Został zamordowany na strychu kościoła parafialnego  wraz z nim zginęło kilkunastu parafian. Pamięć o proboszczu, który zginął jest wciąż żywa co było widać w pięknej postawie licznej obecności. Uczniowie w szkole zaprezentowali wspaniałą część artystyczną i uczestniczyli konkursie wiedzy o patronie i innych atrakcjach. Dzień Patrona Gimnazjum to ważne wydarzenie w szkole i parafii. Ten dzień przypomina bohaterską i niezwykłą postać Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada patrona Gimnazjum w Szyszkowie o którego beatyfikację się bardzo często modlimy ufając w Jego orędownictwo.

Zdjęcia z 13 X 2013r:

W październiku w naszej parafii przeżywaliśmy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Podczas tej uroczystości do grona ministrantów zostało włączonych 12 chłopców z klasy III Szkoły Podstawowej, którzy do tego wydarzenia przygotowywali się od kilku miesięcy. Wielka Nowenna Fatimska trwa w naszej parafii nadal. Obecnie wśród naszych rodzin perygrynuje różaniec i modlimy się za zmarłych.


Po wakacjach rozpoczął się czas zdobywania wiedzy w szkole. Ponad 20 osób młodych ludzi z naszej parafii  uczestniczyło  w spotkaniu młodzieży naszej diecezji w Zwierzyńcu. Exodus Młodych to wspaniała i niezwykła inicjatywa, która zgromadziła ponad 1200 osób. Wielu z nich umocniło swoją wiarę, niektórzy odnajdując ją na nowo. To wielki czas łaski Bożej radości i wspólnoty, który się nie kończy bo to dzieło ciągle trwa poprzez spotkania, rozmowy i wspomnienia. Zachęcamy młodzież, aby wchodzić na stronę www.exodusmlodych.pl odnajdując tam odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ze swej strony dziękuję także licznej młodzieży naszej parafii za uczestnictwo we wszystkich wyjazdach i spotkaniach podczas tych wakacji.

Exodus Młodych 2013r:


Pod koniec wakacji uczestniczyłem także w wyjeździe do Francji zwiedzając również stolicę tego kraju Paryż. Jednak największą radością była możliwość spędzenia kilku dni w Lourdes i Lisieux. Lourdes to miejscowość związana ze św. Bernadetą, która miała tam objawienia Matki Bożej. Matka Boża  powiedziała do niej słowa: "Ja jestem Niepokalane Poczęcie". Jest to sanktuarium chorych i cierpiących i wielu w nim otrzymuje łaskę uzdrowienia fizycznego i duchowego. W grocie w której ukazywała się Maryja znajduje się źródło z którego wypływa woda mająca uzdrawiające właściwości. Wodę można pić ze specjalnie umieszczonych kranów podłączonych do źródła. Są także specjalne baseny w których można się zanurzyć, wszystkiemu towarzyszy modlitwa. Sam się przekonałem, że woda z Lourdes uzdrawia i pokrzepia szczególnie jeśli się podchodzi do wszystkiego z wiarą. Chorzy są tam przywożeni na wózkach uczestnicząc w Eucharystii, spowiedzi i korzystając z obmycia w wodzie. To źródło odnalazła św. Bernadeta kierując się wskazaniami Maryi. Zaczęła kopać w miejscu wskazanym przez Maryję i tam odnalazła wodę. Po obmyciu w niej chorzy zaczęli odzyskiwać zdrowie dużo osób odnalazło tam wiarę w Boga.

Francja i sanktuaria:

Wiadomo, że Francja jest krajem laickim mimo wiary chrześcijańskiej od ponad 1500 lat. Rewolucja francuska sprawiała że bardzo dużo osób odwróciło się od wiary widać to w Paryżu i wielu miastach. Jednak w sanktuariach, szczególnie w Lourdes widać bardzo dużo pielgrzymów także z Francji. Kolejnym sanktuarium jest Lisieux związane ze św. Tereską od Dzieciątka Jezus, która ukazuje orędzie miłości i pokoju jest ona świętą i doktorem Kościoła oraz patronką Misji. We Francji jest dużo Polaków co widać także w modlitwach i uczestnictwie we Mszach Świętych. Ważne byśmy zawsze rozwijali swoją wiarę, poznawali Boga i różne święte miejsca. Nie wszędzie uda się nam dotrzeć zobaczyć przeżyć wspaniały wyjazd, jednak najważniejsze by duchowo być przy Panu Bogu poznawać Go i kochać coraz bardziej tego uczy nas Maryja i wielu świętych. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji, także spędzanych w bliskości Boga i ludzi, których spotykamy.

W dniu Uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej w wielu parafiach odbywają się uroczystości odpustowe. Wieloletnią tradycją naszej parafii jest piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku. W tym roku szło pieszo do Maryi prawie 350 osób. Grupa mimo iż była liczna i zróżnicowana wiekowo była bardzo rozmodlona i zdyscyplinowana. Ufamy, że Bóg wysłucha intencji które nieśliśmy przed oblicze naszej Matki Maryi.

Zdjęcia z pielgrzymki:


Na początku wakacji uczestniczyłem w rekolekcjach kapłańskich w Medugorie w Bośni i Hercegowinie. Jednocześnie była to pielgrzymka do tego miejsca, którą organizował Apostolat Złota Róża, grupa modląca się w intencji kapłanów. Odczuwa się tam obecność Boga i Matki Najświętszej. Cały czas trwają tam objawienia Maryi królowej pokoju i widzący Ją przekazują orędzia Maryjne, w których widać zachętę do modlitwy za siebie nawzajem oraz za kapłanów i pokój na świecie. Potrzebna jest przemiana naszych serc i rozwój wiary. Kościół jest ostrożny w sprawach objawień i nie zatwierdził ich jeszcze, ale jak zaznacza są tam widoczne"owoce wiary". Jest tam bardzo dużo modlitwy, szczególnie różańcowej do której zachęca Maryja. Jest bardzo dużo spowiedzi, ludzie przemieniają swoje życie, często powracają do Boga po wielu latach. Odczuwa się tam pokój i miłość które od Boga pochodzą. Warto pogłębiać swoja wiarę i uczestniczyć w wyjazdach i pielgrzymkach, jeśli istnieje taka możliwość, jeżeli nie to warto duchowo tam być. Trzeba nieustannie rozwijać wiarę mówiąc innym o pięknie świata i miłości Boga względem ludzi.

Zdjęcia z Medugorie:

 

Na zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego  odbyła się zabawa da młodzieży naszej parafii, która udziela się w różnych grupach. Zabawa odbyła się w budynku stowarzyszenia "Przedmieście". Serdeczne Bóg zapłać za pomoc, udostępnienie sali i nagłośnienia. Zakończył się także Rok szkolnego, wszystkim życzymy udanych wakacji. Czas wakacyjny to także możliwość wyjazdów na różne spotkania takie jak Oaza, Exodus Młodych czy pielgrzymka piesza do czego zachęcamy naszą młodzież. W poniedziałek przeżywaliśmy także odpust ku czci św. Jana Chrzciciela, który zgromadził wielu wiernych mimo przelotnych opadów deszczu.

Zakończenie Roku szkolnego:

 

Zdjęcia-zabawa:

Zdjęcia- odpust:

W Gimnazjum Publicznym im. Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada w Szyszkowie została otwarta Izba Pamięci. Jest to miejsce związane z historią naszej Ojczyzny. Sala, która przypomina walkę o wolność i wiarę w Boga szczególnie na naszych terenach. To także miejsce w którym jest przywoływana pamięć o męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada, którego proces beatyfikacyjny nadal trwa. Cały czas czekamy i modlimy się o beatyfikacje naszego patrona. Sala powstała z inicjatywy Pana Edwarda Partyki, który od dłuższego czasu prosił o ofiarowanie różnych eksponatów i pamiątek a teraz można było zobaczyć wspaniałe efekty Jego pracy i zaangażowania, także wszystkich włączających sie w to dzieło ze szkoły i parafii. Dzień otwarcia Izby Pamięci był bardzo uroczysty o co zabiegał dyrektor Gimnazjum Pan Stanisław Domański wraz z gronem pedagogicznym. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali wspaniałą część artystyczną ukazującą znaczenie historii naszej Ojczyzny, walkę o wolność, powstania i wiarę w Boga. Izbę poświęcił proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Zarosa. Było obecnych wielu zaproszonych gości także kapłanów. Wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego wspaniałego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać. Sługo Boży Błażeju Nowosadzie- wstawiaj się za nami.

Zdjęcia z otwarcia Izby Pamięci:

W sobotę odbyło się ognisko dla dzieci i młodzieży w którym uczestniczyło około 50 osób było dużo radości  i wspólnoty. Tydzień później dla naszej młodzieży na rozpoczęcie wakacji była zabawa taneczna.

Zdjęcia z ogniska:

Bardzo dużo osób uczestniczyło w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywanej, także Bożym Ciałem. W tym dniu radujemy się z daru obecności Chrystusa w postaciach chleba i wina. Najświętszy Sakrament umieszczony  w monstrancji jest niesiony na ulice naszych wiosek i miast. Prosimy Boga w tym dniu o błogosławieństwo i potrzebne łaski. Ważne, aby nieustannie rozwijać w swoim życiu wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Jezus stale jest wśród nas i daje nam siłę do zwyciężania zła dobrem. Następnego dnia w piątek duża grupa młodzieży z naszej parafii udała się na spotkanie młodzieży do Lednicy nieopodal Gniezna odnawiając dar Chrztu świętego. Młodzi ludzie z całej Polski ukazywali radość wiary i miłość do Jezusa Chrystusa. Z naszej parafii było obecnych ponad 20 osób oraz ks. Grzegorz. Podczas wakacji młodzież z naszej parafii uczestniczyła rekolekcjach oazowych było ponad 17 osób.

Zdjęcia z Lednicy:


Zdjęcia z Bożego Ciała:

 

 
Rok wiary

Podczas ferii odbyła się oaza modlitwy dla dzieci  i młodzieży w Korchowie. Spotkanie trwało 2 dni w drugim tygodniu ferii. Dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę. Było obecnych trzech księży, animatorzy oraz uczestnicy łącznie około 40 osób z trzech parafii Potok Górny, Krasnobród i Krowica. Wszystkim dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas. Z naszej parafii było obecnych 11 osób oraz ksiądz.

Zdjęcia z Oazy modlitwy:


W niedziele 3 Lutego przypadło wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika. Jest to także dzień urodzin i imienin naszego dawnego proboszcza Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada, który w 1943 roku zginą śmiercią męczeńska w naszym kościele parafialnym. Jego proces beatyfikacyjny trwa potrzeba jednak naszej serdecznej modlitwy o beatyfikację. W tym dniu jest także błogosławieństwo świec i modlitwa o łaskę zdrowia. Św. Błażej to patron osób które zmagają się z chorobami gardła. Świece są wykonywane przez naszych parafian z wosku pszczelego.

Zdjęcia:


Na początku Stycznia nasza schola "Eden" wystąpiła na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Potoku Górnym prezentując kilka kolęd i pastorałek. Młodzież ukazała radość chrześcijańską. Oprócz parafialnej scholi wystąpiło wielu uczestników z terenu naszej gminy ukazując talent wokalny i instrumentalny na bardzo wysokim poziomie. Grupa naszej scholi nieustannie się rozwija i widać nieustanne postępy, jednak pracy nadal jest jeszcze bardzo dużo.

Zdjęcia z przeglądu 2012:Spotkanie opłatkowe dla oazy, scholi i ministrantów odbyło się w sobotę 5 stycznia 2013 roku w budynku stowarzyszenia "Przedmieście. Dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia Wspierania Kultury i Tradycji oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego duszpasterze tej parafii życzą wszystkim zdrowia wszelkiej pomyślności i wielu Bożych Łask od Chrystusa, który przychodzi na świat. Niech obecność Zbawiciela będzie źródłem i światła do którego zdążamy. Szczęśliwych Świąt i udanego Nowego Roku 2013. Szczęść Boże.

Zdjęcia z Bożego Narodzenia i Rocznicy Pacyfikacji:

Pod koniec listopada nasza młodsza grupa scholi "Eden" wystąpiła podczas cecyliańskiego śpiewania w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji w Lublinie. Schola zaprezentowała część swojego bogatego repertuaru i ukazała radość chrześcijańską.Dwa lata temu w seminarium była także schola "Emaus".

Schola "Eden" w Seminarium Duchownym:

W czwartek  6 grudnia przybył do nas nasz Metropolita Abp. Józef Michalik przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przybył na pogrzeb matki ks. Buciora pochodzącego z naszej parafii a pracującego w Archidiecezji przemyskiej. Warto wiedzieć, że jako diecezja należymy do Metropolii przemyskiej zaś w skład metropolii wchodzą trzy diecezje. Pierwszy raz w historii naszej parafii Arcybiskup Metropolita i jednocześnie Przewodniczący Episkopatu był w naszej parafii.

Zdjęcia z pogrzebu matki ks. Buciora:

W Listopadzie wikariusz ks. Grzegorz pielgrzymował razem z pielgrzymami z Obszy i kolegą z roku ks. Łukaszem do Włoch pamiętając  w modlitwie o parafii w której posługuje. Zwiedził piękne miejsca w którym widać obecność Boga i odczuwa się wzrost wiary i przypływ Bożej Łaski. Manopello w którym jest wizerunek Bożego Oblicza Jezusa Chrystusa, Loreto w którym znajduje się dom rodzinny Matki Bożej w nim było Zwiastowanie, Cascia w której żyła św. Rita coraz bardziej znana święte, która wiele cierpiała za życia ale powierzyła się całkowicie Bogu i jej ciało nie uległo rozkładowi a podczas cudów czuć zapach róż oraz w Asyżu miejscu życia i śmierci oraz świętej obecności św. Franciszka i jego towarzyszy oraz św. Klary. Była to także pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Rzymu na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Zdjęcia można oglądać i próbować udać sie do Rzymu przynajmniej raz w życiu aby poznać święte miejsca.


ROK WIARY W KOŚCIELE:

W czwartek 11 października w Rzymie papież Benedykt XVI uroczyście rozpoczął Rok Wiary, gdyż minęło 50 lat od Soboru Watykańskiego II. To wydarzenie skłania nas do pogłębienia naszej wiary i poznawania Boga, który jest w Nim obecny poprzez Jezusa Chrystusa Syna Bożego umocnieni Duchem Świętym. Kościół i wiarę trzeba poznawać aby nie ulegać złym wpływom i nurtom naukowym odciągającym nas od Boga.

W naszej parafii uroczyste rozpoczęcie Roku wiary nastąpiło 14 października o godzinie 16.00. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej i nabożeństwie o dary Ducha Świętego . Modliliśmy się na różańcu oraz w pieśniach i słowach prosiliśmy o otwarcie się na Ducha Świętego, który został posłany przez Boga jako zapowiedź Jezusa Chrystusa Syna Bożego. Starajmy się w tym świętym czasie poznawać naszą wiarę, Naukę Kościoła i prosić nieustannie o Dary Ducha Świętego byśmy mężnie głosili Jezusa Chrystusa i Ewangelię. Zdjęcia ukazują inauguracje Roku wiary w naszej parafii oraz obrady Soboru Watykańskiego II który był w latach 1962-1965. Na zdjęciach widać papieży: Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego oraz wielu biskupów i kardynałów oraz inaugurację Roku wiary w naszej parafii.

Zdjęcia z rozpoczęcia Roku wiary:


Na początku października w Niedzielę także w dniu wspomnienia Matki Bożej Różańcowej odbyła się wizytacja naszej parafii przez naszego nowego ordynariusza księdza biskupa Mariana Rojka. Ksiądz biskup udzielił sakramentu bierzmowania dziewięćdziesięciu młodym osobom z naszej parafii. Po uroczystej sumie nasz pasterz z kapłanami udał się na nasz cmentarz parafialny na którym pomodlił się za zmarłych, oraz o beatyfikacje Sługi Bożego księdza Błażeja Nowosada. Ten dzień oraz ojcowskie podejście księdza biskupa pełne miłości, serdeczności i troski o Kościół pozostanie na długo w naszej pamięci. Otaczajmy naszego ordynariusza serdeczną modlitwą i wsparcie w posłudze która pełni dla dobra Kościoła.

Zdjęcia z wizytacji naszej parafii:

Pasterz naszej diecezji nawiedził, także nasze kościoły filialne nazywane także kaplicami. Gromadzą się tam wierni z okolicznych miejscowości mający daleko do kościoła parafialnego z miejscowości Gózd Lipiński i Naklik i są tam odprawiane Msze święte oraz nabożeństwa.

Kościoły filialne-kaplice:

Na początku września dziękowaliśmy Bogu za plony przeżywając uroczystości dożynkowe. Szczególną oprawą były ubogacone dożynki powiatowo-gminne, które odbyły się przy naszym Urzędzie Gminy w Potoku Górnym. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp senior prof. Jan Śrutwa. Tydzień później nasza parafia przeżywała jubileusz 25 lecia kapłaństwa naszego proboszcza ks. Stanisława Zarosy oraz wrześniową nowennę fatimską. Dziękujemy Bogu za wspaniały jesienny czas prosząc o dobrą pogodę i błogosławieństwo na dalszą pracę.

ZDJĘCIA:

25 lecie kapłaństwa  i nowenna fatimska:

 

Dożynki i początek szkoły:

 
Wielkanoc i Maj

Schola "Eden" zajęła I Miejsce w Przeglądzie Piosenki Maryjnej w Tarnogrodzie. Jest to duży sukces i wyróżnienie dla młodej scholi, która śpiewa razem niecałe trzy lata. Młodzież zaprezentowała 2 piosenki oraz wystąpiła z recitalem ukazując chrześcijańska radość. Opiekun grupy ks. Grzegorz cały czas ma nadzieję, że grupa scholi nadal będzie się rozwijać. Natomiast talenty nie zostaną schowane i zaniedbane, ale jeszcze bardziej będą ukazywane nie tylko naszej społeczności parafialnej. Młodzieży życzymy wielu sukcesów i gratulujemy osiągnięcia.

Przegląd Piosenki w Tarnogrodzie:

Zakończyły się już Misje święte w naszej parafii. Głosili je ojcowie Redemtoryści ukazując piękno wiary w Boga. W Niedziele Zesłania Ducha Świętego miała miejsce I Komunia Święta dzieci klas II oraz wieczorna modlitwa uwielbienia o Dary Ducha Świętego. Wszystkim dziękujemy za liczne uczestnictwo o modlitwę.

Zesłanie Ducha Świętego:


Zakończenie Misji i Nabożeństwo fatimskie:


Misje- św. Stanisława i Droga krzyżowa:


Zdjęcia z Misji świętych:


 

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

Miesiąc Maj to czas modlitwy przez orędownictwo Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe i wspólny śpiew Litanii Loretańskiej. Niedawno delegacja naszej scholi "Eden" była gościem w Katolickim Radiu Zamość ze swoim opiekunem ks. Grzegorzem prezentując kilka piosenek i opowiadając ile radości daje śpiewanie ku chwale Boga. Na początku tego radosnego miesiąca schola ubogaciła śpiewem kilka Mszy świętych ukazując radość, talent i modlitwę. Schola śpiewała także na Eucharystii w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja podczas której modliliśmy się w intencji Ojczyzny i strażaków. Było obecnych dużo pocztów sztandarowych strażackich oraz szkolnych w tym Gimnazjum im. Sługi Bożego ks. Błażeja Nowosada. W tym miesiącu będzie kilka ważnych wydarzeń, spotkań i wyjazdów dla scholi i oazy. Już  5 Maja rozpoczynają się w naszej parafii Misje święte na które serdecznie zapraszamy. Prosimy także  o modlitwę w intencji Misji i zakonników, którzy je będą prowadzili.

MARYJO KRÓLOWO POLSKI MÓDL SIĘ ZA NAMI!

Zdjęcia z Trzeciego Maja i scholi "Eden":

II Niedziela Wielkanocy to Niedziela Miłosierdzia, którą ustanowił Bł. Jan Paweł II, który umarł w wigilię tego święta. O ustanowienie II Niedzieli wielkanocy jako Niedzieli Miłosierdzia prosił Pan Jezus św. Siostrę Faustynę Kowalską podczas jednego z objawień. Zapisała to wszystko w swoim "Dzienniczku", jednak potrzeba było dużo czasu, aby można było przeżywać to święto. W tym dniu modliliśmy się do Jezusa Miłosiernego, który przebacza nasze winy i ofiaruje przebaczenie. Trzeba tylko chcieć się poprawić i zmienić swoje życie. W kościele parafialnym śpiewy prowadziła schola "Eden", która radośnie ukazywała, że Pan Jezus zmartwychstał prawdziwie i udziela nam swego miłosierdzia. Natomiast  w kościele filialnym w Nakliku uczestniczyliśmy w odpuście, na który przybyło dużo parafian i gości. Pamiętajmy o Bożym Miłosierdziu i stawajmy się lepsi bo jak to powiedział papież Franciszek: "Jezusowi nigdy nie znudzi się przebaczać." Dziękując za ten Boży dar przybliżajmy się do Boga, dziękując za Jego Miłosierdzie.

Zdjęcia z Niedzieli Miłosierdzia:

Wieczornym nabożeństwem Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczęliśmy świętowanie Zmartwychstania Pańskiego. Procesją rezurekcyjną o 6.00 głosiliśmy światu, że Pan Jezus prawdziwie zmartwychstał. Mimo niesprzyjającej pogody było dużo osób.

Zdjęcia z Wielkanocy:

Od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczęły się obchody Triduum Paschalnego, czyli trzech dni przygotowujących chrześcijan do świąt Zmartwychstania Pańskiego.  Rano w katedrach kapłani pod przewodnictwem biskupa sprawowali Mszę święta krzyżma podczas której są święcone olej chorych i  olej krzyżma używany do sakramentów chrztu, bierzmowania i kapłaństwa. Wielki Czwartek to dzień w którym dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa. Na zakończenie Eucharystii Najświętszy sakrament jest przenoszony do specjalnego miejsca nazywanego ciemnicą, symbolizującego modlitwę Jezusa w Ogrójcu i rozpoczyna się czuwanie modlitewne. Wielki Piątek to jedyny dzień w roku w którym nie ma Mszy świętej. W tym dniu jest tylko uroczysta liturgia składająca się z czterech części: Liturgii Słowa, podczas której czytana jest Męka Pańska według św. Jana, Adoracji krzyża, Komunii Świętej oraz przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Wieczorna liturgia wigilii paschalnej kończy Triduum Paschalne a rozpoczyna świętowanie zmartwychstania Pańskiego. Poniedziałek wielkanocny to także czas radości paschalnej, dlatego trwajmy radośnie w oktawie wielkanocy czerpiąc siły od Jezusa.

Zdjęcia Wielki Czwartek i Piątek:

W środę 13 marca kilka minut po 19.00 wybrano 266 następcę św. Piotra. Został nim kardynał z Argentyny Jorge Mario Bergoglio. Przyjął imię Franciszek na cześć wielkiego świętego Franciszka z Asyżu. Nowego papieża cechuje: głęboka modlitwa, pokora, skromność i radość, którą emanuje. Poniżej jest artykuł zaczerpnięty ze strony wiara.pl opisujący nowego Ojca Świętego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji papieża bo o nią prosił i o niej pamięta.

Papież Franciszek:

Kim jest nowy papież?

Nowy papież Franciszek studiował najpierw chemię. Ale już 4 lata po tym, jak został kapłanem (w wieku 33 lat!) okrzyknięto go ?głową argentyńskiego Kościoła?. Wiele to mówi o jego naturze lidera. Wybór imienia Franciszek jest zrozumiały, bo Ojciec święty jest człowiekiem skromnym; czynem, a nie tylko słowem solidarnym z ubogimi. Gdy w 2001 r. mianowano go kardynałem, przekonywał Argentyńczyków, by nie przylatywali do Rzymu, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze ofiarowali biednym.

Zrezygnował także z biskupiej rezydencji, sam sobie gotował, a jego głównym środkiem lokomocji był miejski autobus. W roku kardynalskiej nominacji udał się do hospicjum dla umierających na AIDS, by obmyć im nogi. ?Żyjemy w najbardziej nierównej części świata, która rozwinęła się najwięcej, a najmniej zredukowała ubóstwo. Nierówny podział dóbr utrzymuje się, tworząc sytuację społecznego grzechu, wołającego o pomstę do nieba i ogranicza możliwości pełniejszego życia dla tak wielu naszych braci? - stwierdził.

Nowy papież, który jest jezuitą (pierwszym w historii jezuitą na tronie Piotrowym, oraz papieżem z Ameryki Południowej). Gdy w 2010 r. w Jego ojczyźnie Argentynie stanęła kwestia tzw. ?małżeństw homoseksualnych?, metropolita Buenos Aires pisał: ?Nie bądźmy naiwni: nie rozmawiamy o zwykłe politycznej bitwie; to destrukcyjne roszczenie skierowane przeciw planowi Boga. Nie mówimy o zwykłym projekcie prawa, a raczej o machinacji ojca kłamstwa, który próbuje uwikłać i oszukać dzieci Boga". Dodał, że adopcja dzieci przez homoseksualistów to forma dyskryminacji dzieci. (Ciekawe, co teraz powie prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner, która stwierdziła wówczas, że ton Kościoła przypomina jej ?czasy średniowieczne i Inkwizycję?). Kard. Bergoglio wypowiadał się też przeciw aborcji i antykoncepcji.Co wzbudziło jego gniew? Postawa księży, którzy odmawiali chrztu dzieciom urodzonym poza małżeństwem. Nazwał to ?rygorystyczną i hipokrycką formą neoklerykalizmu?.

Franciszek potrafi przemawiać do tłumów, w tym do młodzieży (jak Jan Paweł II!). Blisko milion uczestników ubiegłorocznej pielgrzymki młodych do narodowego sanktuarium maryjnego w Luján w Argentynie wezwał do przestrzegania zasad sprawiedliwości i troski o tych, którzy cierpią. ?Nauczmy się wszyscy pracować dla sprawiedliwości. Dla tego celu miejmy zawsze otwarte serce, serce wielkie, by odpowiedzieć na potrzeby drugiego. Oby nikomu nie zabrakło tej postawy serca do bycia każdego dnia bardziej sprawiedliwym w naszym życiu?.

O ekumenizmie następcy Piotra może świadczyć jego gest, dokonany podczas jednego ze spotkań katolickich i niekatolickich ruchów charyzmatycznych. Prymas Argentyny nie wahał się uklęknąć i pozwolić, by ręce nałożyli na niego także liderzy wspólnot niekatolickich oraz papieski kaznodzieja o. Raniero Cantalamessa. Z wdzięcznymi słowami ze strony synów Izraela zetknął się po tym, jak w 1994 r. wyraził swą solidarność z nimi po zamachu bombowym na budynek należący do diaspory żydowskiej w Buenos Aires. Nowy papież studiował w Argentynie, Chile i w Niemczech. O jego duchowości wiele mówi następujące, wypowiedziane przez niego zdanie: ?Tylko ktoś, kto doświadczył miłosierdzia, kto doznał pieszczoty czułego miłosierdzia, jest szczęśliwy i swobodny przed Bogiem?.

 
Wakacje

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i uczestniczyli w EXODUSIE MŁODYCH 2012, czyli III spotkaniu młodzieży naszej diecezji który już się zakończył w Zwierzyńcu, można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia. W spotkaniu uczestniczyło ponad 20 osób z naszej parafii wraz ze swym wikariuszem,było obecnych wielu kapłanów, kleryków oraz sióstr zakonnych.  Exodus rozpoczął się modlitwą  Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po niej była Eucharystia, posiłek oraz wieczorny koncert zespołu "Anielsi" z Lubaczowa a następnie koncert uwielbienia i modlitwa zespołu "Razem za Jezusem" z Lublina. W kolejnych dniach były nowe atrakcje i ważne wydarzenia. Następnego dnia był Rachunek sumienia,  spowiedź a później Eucharystia i koncert wieczorny oraz modlitwa, którą prowadzili klerycy z naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prał. Wiesław Galant, który mówił o potrzebie radości w życiu chrześcijańskim.


Exodus część I:

Ostatniego dnia w czwartek gościem specjalnym był wybitny kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz, który bardzo poruszył młodzież swoim słowem i świadectwem życia. Jego słowa często były przerywane oklaskami. Mówił o problemach dotyczących wiary młodego człowieka i problemów miłości i wielu dylematów młodego człowieka. Po południu przybył także dość niespodziewanie bp. Marian Rojek, który przywiózł dobre słowo, dużo radości cukierki oraz tort. Zachwycił uczestników swoją radością i miłością względem młodzieży i Exodusu Młodych. W dniu wyjazdu w piątek przewodniczył, także Eucharystii w kościele parafialnym w Zwierzyńcu wygłaszając wspaniałe Słowo do młodzieży i wszystkich zgromadzonych. Wieczorem w czwartek można było uczestniczyć w ostatnim koncercie. Gościem był zespół "Luxtorpeda", który mimo mocnej gitarowej i głośnej muzyki chwalił Boga, później będą modlitwy wieczorne. W piątek wszyscy z radością i siłami zaczerpniętymi od Boga we wspólnocie wrócili do swoich parafii i rodzin. Relacji z tych wydarzeń można słuchać w transmisjach  Katolickiego Radia Zamość na 90,1 FM.

Zdjęcia Exodusu część II:

Kilka dni przed Exodusem Młodych zakończyła się piesza pielgrzymka na Jasną Górę w której uczestniczyło 6 osób z naszej parafii oraz ks. Grzegorz. Towarzyszyła nam głęboka modlitwa i wspaniała i życzliwa atmosfera  refleksji nad życiem i swą wiarą oraz było widać dużo radości. Mimo zmęczenia czujemy wielką siłę i chęć do dalszej pracy, gdyż nowy rok szkolny coraz bliżej.  Zdjęcia można zobaczyć także na stronie kurialnej i Katolickiego Radia Zamość oraz jak zwykle na naszej stronie parafialnej, która niebawem przekroczy 100.000 wejść.

Zdjęcia z pielgrzymki do Częstochowy i Leżajska:


Na początku tego radosnego czasu WAKACJI w naszej parafii przeżywaliśmy zabawę dla młodzieży z oazy, scholi, ministrantów i bierzmowanych a następnego dnia odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Czciliśmy narodzenie św. Jana Chrzciciela a kazanie wygłosił ks. prał. prof. Franciszek Drączkowski, który jest wykładowcą na KUL patrologii, czyli nauki o świętych i Ojcach Kościoła. Wieczorem tego odpustowego dnia wielu kapłanów przybyło na pogrzeb mamy śp. ks. prałata Jana Wnuka, śp. Agnieszki Wnuk. Byli obecni jego koledzy z roku oraz księża którzy tu pracowali ks. kan. Aleksander Baca i ks. kan. Bogusław Wojtasiuk. Młodzieży przeżywającej jeszcze wakacje życzymy zdrowia i wielu Bożych łask oraz zachęcamy do angażowania się w religijne akcje.

W poniedziałek 16 lipca przezywaliśmy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólną modlitwę zaś scholi "Emaus" za wspaniały śpiew. Zakończyły się także pod koniec lipca wszystkie turnusy rekolekcji oazowych w których z naszej parafii uczestniczyło 26 osób, czyli o jedną więcej niż w roku poprzednim. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc!

Zdjęcia z oazy dla dzieci:

 

Zdjęcia z Odpustu:

 

Zdjęcia z odpustu rozpoczęcia wakacji:

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 14

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.

stat4u