Start Koła Różańcowe
Koła Różańcowe

Koła Żywego Różańca inaczej nazywane Róże Różańcowe, gdyż nazwa różaniec oznacza wieniec modlitewnych róż jakie składamy Maryi w tej modlitwie to grupa, która zrzesza osoby z danej parafii modlące się na  różańcu odmawiając każdego miesiąca inną tajemnicę różańca. Na czele danego koła różańcowego stoi zelator, czyli osoba, która przydziela tajemnice różańcowe z pomocą tych osób, które do grupy należą. Jedna grupa powinna liczyć 20 osób, aby każdy odmawiał dziesiątek różańca z tajemnicą która każdego miesiąca się zmienia. W taki sposób koło różańcowe każdego dnia wspólnie odmawia cały różaniec, czyli cztery części co zazwyczaj jest sporą trudnością dla jednej osoby przy różnych obowiązkach i zadaniach jakie wykonujemy. Wszystkich zachęcamy do włączania się w koła żywego różańca w naszej parafii.

W naszej parafii są Koła Różańcowe z: Potoka Górnego(8), Gozdu Lipińskiego (7), Naklika(8), Dąbrówka (4), Zagródki(3), Szyszków (1). Jest także Róża opieki nad dziećmi, oraz strona dotycząca Róż Różańca: www.Różaniec.org.pl na której można znaleźć intencje w jakich modlą się koła Różańca w kolejnym miesiącu.

Oto zelatorzy którzy opiekują się naszymi różami różańcowymi w miejscowościach naszej parafii:

1)Potok Górny

7. Janina Koza

6)Naklik

1. Janina rogowska

2. Zofia Deryło (brak 1 osoby)

3. Janina Legień

4. Weronika Szyszka

5. Stefania Socha (brak 4 osób)

6. Kazimiera Szabat (brak 1 osoby)

7. Tadeusz Szabat

8. Józef Bucior

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.