logo


Start Koła Różańcowe
Koła Różańcowe

Koła Żywego Różańca inaczej nazywane Róże Różańcowe, gdyż nazwa różaniec oznacza wieniec modlitewnych róż jakie składamy Maryi w tej modlitwie to grupa, która zrzesza osoby z danej parafii modlące się na  różańcu odmawiając każdego miesiąca inną tajemnicę różańca. Na czele danego koła różańcowego stoi zelator, czyli osoba, która przydziela tajemnice różańcowe z pomocą tych osób, które do grupy należą. Jedna grupa powinna liczyć 20 osób, aby każdy odmawiał dziesiątek różańca z tajemnicą która każdego miesiąca się zmienia. W taki sposób koło różańcowe każdego dnia wspólnie odmawia cały różaniec, czyli cztery części co zazwyczaj jest sporą trudnością dla jednej osoby przy różnych obowiązkach i zadaniach jakie wykonujemy. Wszystkich zachęcamy do włączania się w koła żywego różańca w naszej parafii.

W naszej parafii są Koła Różańcowe z: Potoka Górnego(8), Gozdu Lipińskiego (7), Naklika(8), Dąbrówka (4), Zagródki(3), Szyszków (1). Jest także Róża opieki nad dziećmi, oraz strona dotycząca Róż Różańca: www.Różaniec.org.pl na której można znaleźć intencje w jakich modlą się koła Różańca w kolejnym miesiącu.

Oto zelatorzy którzy opiekują się naszymi różami różańcowymi w miejscowościach naszej parafii:

1)Potok Górny

1. Wiesław Brzozowski

2. Teresa Smędra

3. Janina Szwedo

4. Regina Partyka

5. Krystyna Knap

6. Danuta Słoma

7. Aniela Bastrzyk

8. Urszula Deryło


2)Szyszków-Teresa Budzyńska


3)Dąbrówka

1. Janina Sopylak

2. Janina Śniosek

3. Stefania Mazur

4. Jan Czekirda


4)Zagródki

1. Janina Stępniowska

2. Maria Grabek

3. Wiesława Ćwikła


5)Gózd Lipiński

1. Józefa Ćwikła

2. Aniela Jargieło

3. Janina Zwolak

4. Janina Pyć

5. Alina Kużyna

6. Teresa Łaśko

7. Janina Koza


6)Naklik

1. Janina rogowska

2. Zofia Deryło (brak 1 osoby)

3. Janina Legień

4. Weronika Szyszka

5. Stefania Socha (brak 4 osób)

6. Kazimiera Szabat (brak 1 osoby)

7. Tadeusz Szabat

8. Józef Bucior

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.

stat4u